FIlmová inspirace

Buddywolf ve filmu

Největší zkušenost s ovládáním na dálku v prostředí plném rušivých zvuků, lidí, koní a pávů jsme udělali při natáčení filmové pohádky Rübezahls Schatz pro německou televizi ZDF. 

Rübezahls Schatz -  ZDF

Než jsme se k natáčení dostali, bylo nejprve seznamování, ukázky práce celé smečky, jejich portréty, zkouška s koňmi a pak teprve po výběru štábem jsme dostali scénář a začala příprava psů na jednotlivé akce. Asi nejtěžší úkol byl je naučit na povel ze stoje padnout a udělat mrtvé. Učili jsme to celou smečku, aby v případě nutnosti mohl zaskočit kdokoli. Nakonec jsme tento povel ani nepoužili, zato jsme si užili spoustu navádění více lidmi, aby pes proběhl po předem určené trase a také se zastavoval na přesně určených místech a tam pak splnil daný úkol a pokračoval dále. Nejvíce se ale tvořilo na místě, podle aktuálních podmínek.Jako hlavní herec byl vybrán Arrtac Buddywolf, jednou mu pomalou scénu musela ukázat Emmy a Arrtík ji pak už zopakoval pěkně pomalu a jednou se ve filmu objeví místo Arrtíka Ferral, ale asi si toho nikdo nevšimne. Arrtíka natáčení opravdu bavilo, hodně rychle se orientoval, co se po něm chce a dokonce začal reagovat i na pokyny ve vysílačce v angličtině! Bezprostředně po natáčení jsme napsali reportáž o tom, jak natáčení probíhalo.
 
FIlmaři měli tolik materiálu, že by to stačilo na seriál. Mnoho záběrů se ve filmu nakonec nepoužilo. Dnes se film Rübezahls Schatz řadí v německu k vánoční klasice a je velmi oblíbený. Jsme rádi, že jsme mohli být u toho.
A moc děkujeme Jitce Smadišové a Romaně Hájkové.

Rübezahls Schatz -  ukázka z filmu

Režie: Stefan Bühling, Kamera: Ngo The Chau Pro ZDF natočil PROVOBIS a MIA Film
Hrají: Sabin Tambrea, Henriette Confurius, Catherine Flemming, Amelie Plaas-Link, Joachim Foerster, David Schutter a náš Arrtac Buddywolf
Odkazy: Wikipedie.de
Celý film: ZDFtivi
Nabídka spolupráce
Mám zájem o spolupráci v oblasti
Typ spolupráce
Kontaktní údaje
 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Československý vlčák

highslide