Vlci z Richtrovek mají štěňátka!

10. 01. 2018
Naši vlčáci Emmy a Ferral ze smečky Buddywolf, které se tu říká Vlci z Richtrovek , spolu mají štěňátka! 7.12. se narodilo 6 nových vlčků, 3 kluci a 3 holky. Mají se vesele k světu, rostou jako z vody. Aby také ne, když mají kromě mámy také kojnou - tetu Anny. Jejich narození jsme neplánovali, když Emmy skončila hárání a Ferda se ji už vůbec nevěnoval, mysleli jsme, že to máme zase za sebou. Ale ejhle, další den stačila chvilička a Ferda ukázal, že je pořád chlap. Protože jsme o krycí list nežádali, rozhodli jsme se, že nebudeme pro tento vrh vyřizovat průkazy původu s klubem chovatelů. Máme zájemce, kteří chtějí vlčáky jako parťáky do života a výstavy a chov jim nic neříkají. A rozumíme jim. Také raději vyrazíme do hor než na výstavu.
Štěňátka nám dělají radost, začínají ukazovat své povahy a každý z nás na Richtrových boudách má už své oblíbence. V rámci socializací přijímáme návštěvy, nosíme štěňátka na pochování a hraní dětem i hostům. Byla už několikrát venku a dokoce vyzkoušela i pravou vlčí noru, kterou si upravily holky kousek od Richtrovek. Československý vlčák je univerzální pes, je podobný vlku a má svá specifika. Více jsem o tom napsal v článku Československý vlčák - můj pohled
 
Pokud uvažujete o novém vlčím parťákovi do rodiny, máme ještě volného jednoho klučinu a jednu slečnu! 
Více o rodičích i rezervační formulář najdete zde.
 
A na závěr pár fotek z vycházek venku. Většinou je ale zatím máme doma a docela si rozumí i s kocourem Garfieldem, který tu s námi žije, Ale to až příště..

Smečka z Richtrovek

Emmy a její štěňátkaNa strážiPřichází teta AnnyAuuu já mám hladKrmení v nořeVlci z RichtrovekJsme zase venku...Jdeme do světaMladí BuddywolfíciOn - zelený a ona . oranžováSpolečmý výběh velcí a malí spoluPod dohledem mámy EmmyMladí stopaři ..

Československý vlčák

highslide