Áčka přichází ...

22. 11. 2014 19:30
Paní veterinářka nám řekla: až ji klesne teplota o jeden stupeň, buďte připraveni. Porod bude do 24 hodin. Včera touto dobou měla Emmy 37,7 a dnes už jen 36,6. A to by znamenalo, že pokud má paní doktorka pravdu, buď během noci, nebo zítra by měla přijít na svět A štěňátka československých vlčáků Buddywolf. Jsme připraveni... Držte palce..
22. 11. 2014 20:30
Emmy se schoulila do porodní bedny a chystá se spát. V očích má trochu nejistotu, ale jinak dobrý. Část boxu jsem ji zakryl dekou, aby měla soukromí. Hned toho využila a leží tam.
22. 11. 2014 24:00
Od 23:00 Emmy si trochu pokníkala a začala přecházet mezi bednou a pelíškem, nespí. Občas do mne dloubne čumákem, jako jestli spím já, a když se na ni podívám, spokojeně zase chodí dál. Botu už mi nenosí a tak si myslím, že ven nechce a snaží se to spíš rozchodit.Žena taky doma před porodem chodila ...
23. 11. 2014 7:00
Emmy poknikává a čistí se. Vzal jsem ji ven a ona místo aby udělala svou potřebu, hledá úkryt. Na trávník se ji nechce, plaše se rozhlíží kolem a plouží se podél keřů. Když do nich zahne a začne si hrabat pelíšek, beru ji zpět do porodny. Hned si vleze do kryté části a funí .. Dnes už to na ranní procházku nevypadá ...
23. 11. 2014 9:00
Emmy byla na porodně, když Nina vzala Ferdu na vycházku. Vycházka beze Emmy? Ne.. Emmy je zaslechla, vstala a začala výt u dveří. Tak jsem ji vzal ven. Vesele se vydala za Ferdou, jako by ji nic nebylo. I kolem sousedovic psů šla hrdě parádním krokem se vztyčeným ocasem. S Ferdou trochu polaškovala, bylo zajímavé, jak ji očuchával a radostně vyváděl, jako by ji měl krýt. Stejný blažený uličnický výraz. Pak si ale čuchnul dozadu, a bylo mu jasné, že nic nebude. Tak ji alespoň olízal hubu.. A po návratu domů ještě následovalo krmení, dostali srnčí od kmotry Janiny. Emmy slupla svoji porci a teď tu leží v bedně a funí. Občas zvedne hlavu, podívá se, jestli tu jsem a zase se uloží. Dospává to noční courání..
23. 11. 2014 12:00
Emmy je neklidná. Když jsem si šel umýt ruce a ona šla se mnou, zjistila, že v koupelně je sprchový kout a uložila se do něj.. A tak teď přechází mezi sprchovým koutem (je v něm vyhřívaná podlaha) a porodním boxem. V boxu si vždy krátce zdřímne a pak se přesune do sprchy, pokniká a za chvíli jde zase do boxu. Když ji vezmu ven, nedělá nic jiného, než že hledá úkryt pod keři. Už ji nezajímá ani Ferral. Já už mám připravené šňůrečky, váhu a sešit na zápis času, váhy, pohlaví a barvy šňůrky narozeného štěňátka. Teplota je stále nízká, ale proti ránu se mírně zvedla. 
23. 11. 2014 17:00
Stáne nic. Ale Emmy teď už opouští box jen na chvíli a hned se vrací. a pokud si ji třeba vezmeme do jiného pokoje, začíná kňučet a chce zpátky. Teď momentálně leží v boxu schovaná pod krytou částí. Měla už výtok průhledného lehce nazelenalého hlenu. Myslím, že do rána budou první na světě... Odpoledne šla Nina s Ferralem ven, Emmy to nějakým šestým smyslem zjistila a musela taky. Ale po chvíli se obrátila a šla domů.. Málem jsem ji nestačil. A hned vlezla do boxu. Brzy to bude 24 hodin od poklesu teploty. Jak říkala paní doktorka, do 24 hodin by měla přijít štěňátka na svět. Maximálně do 36. Tak uvidíme...
23. 11. 2014 21:00
Už to začíná !!
24. 11. 2014 01:35
Vypadá to na velké finále, přišel na svět desátý !! A Buddywolf ...
 
Fotky a ostatní informace až bude trochu času ...
24. 11. 2014 8:00
Tak konečný stav je 10. Váhy od 370 do 525 g. Emmy se zdá být ok, malí co mohu posoudit také... budeme dospávat a Emmy vezmeme pro jistotu na veterinu na kontrolu.

Československý vlčák

highslide